Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Zdrava brezglutenska kuhinja

10. novembra je v Mielle centru na Brnčičevi v Ljubljani potekal tečaj zdrave brezglutenske kuhinje, ki se ga je udeležilo 24 tečajnikov. Suzana je predstavila pasti pri nakupu brezglutenskih sestavin in predstavila pomen začimb v vsakodnevni prehrani. Skuhali smo kar veliko novih jedi, in to vse brez jajc, brez mleka in obdelanih maščob, saj ima mnogo bolnikov s celiakijo tudi težave z uživanjem jajc in mlečnih izdelkov. Vseh pripravljenih receptov nismo mogli pripraviti, saj smo imeli težave z nakupom nekaterih brezglutenskih izdelkov v trgovinah. Kot primer v trgovinah nismo mogli kupiti brezglutensko deklariranega maka, ker je proizvajalec spremenil proizvodni proces in sedaj ne zagotavlja več brezglutenske proizvodnje. Z udeleženci smo si izmenjali izkušnje o nakupih brezglutenskih izdelkov, kar je za nas bolnike izrednega pomena.