Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Zaključna strokovna konferenca

Z zaključno strokovno konferenco smo zaključili projekt LQ – CELIAC s polnim naslovom Izboljšanje kvalitete življenja bolnikov s celiakijo na obmejnem področju Slovenije in Madžarske.

Ob zaključku projekta LQ – CELIAC smo 4. septembra 2014 pripravili novinarsko konferenco, na kateri smo javnosti predstavili rezultate projekta.

Na strokovni konferenci, ki je potekala od 5. do 6. septembra 2014 v Hotelu Bellevue na mariborskem Pohorju, smo se srečali predstavniki petih projektnih partnerjev iz Slovenije in Madžarske, pridružili pa so se nam tudi vrhunski strokovnjaki iz Slovenije in tujine, ki delujejo na področju celiakije in brezglutenske diete. Govorniki smo predstavili ključne rezultate in aktivnosti triletnega projekta LQ-CELIAC, dvojezično brezglutensko kuharico, ki je nastala v okviru projekta ter zbornik projekta, v katerem so zbrani prispevki strokovnjakov, ki so na konferenci predstavili novosti na področju celiakije ter pristope k obvladovanju te bolezni v Evropi.