Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

V Ljubljani predavanje dr. Evgena Benedika – Vse kar moramo vedeti o pro-, pre- in sinbiotikih

Podružnica Slovenskega društva za celiakijo Ljubljana je v četrtek, 18.4.2024 organizirala strokovno predavanje dr. Evgena Benedika z naslovom Vse kar moramo vedeti o pro-, pre- in sinbiotikih.

Predavanje je potekalo v veliki predavalnici Pediatrične klinike (Bohoričeva 20, Ljubljana).

V četrtek, 18.4.2024, smo imeli na pediatrični kliniki predavanje  o prebiotikih, probiotikih in sinbiotikih. Predavatelj je bil doc. dr. Evgen Benedik, klinični dietetik. Poudaril je, da moramo dobro poznati to področje, da si lahko izberemo za nas ustrezen probiotik. Če nismo vešči, je zaželjeno posvetovati se z zdravnikom, dietetikom ali farmacevtom v lekarni. Mikrobiota je zelo pomembna za naš imunski sistem.

Rahela Reberšek