Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Usposabljanje iz priprave in peke jedi

Zanimanje za tečaje je med člani vedno prisotno saj znanja in izkušenj za uspešno pripravo konćnega izdelka ni nikoli preveč. Zato smo 14. 3. 2009 za člane organizirali usposabljanje iz priprave in peke brezglutenskih jedi.

Na Biotehniškem izobraževalnem centru, kjer že vrsto let izvajamo tečaje, se je zbrala nova genereracija 20-ih udeležencev. Pod vodstvom in navodili učitelja pekarstva Aleksandra Mlakarja so prisotni samostojno pripravljali razne izdelke. Nekaj receptov in izkušenj so si izmenjali tudi člani, katere bodo lahko koristno uporabili v domači kuhinji.

Ob zakljućku tečaja so bili udeleženci deležni še predstavitve novega paniranega brezglutenskega izdelka Perutnine Ptuj, ki jim ga je predstavila in pripravila za degustacijo predstavnica podjetja. Tečaj smo zaključili z degustacijo pripravljenih izdelkov ter se poslovili z mislimi, da nam bodo izdelki tako dobro uspevali tudi doma.