Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Tradicionalni dogodek z dodano vrednostjo

V soboto, 2. 6. 2012, je na Šmarni Gori dišalo po brezglutenskih dobrotah. Našemu tradicionalnemu že 12. pohodu smo dodali še kuharski tečaj, ki smo ga izvedli že drugič. Kljub nekoliko slabemu vremenu se je na vrhu zbralo okoli trideset članov in nekaj ožjih družinskih članov. Poleg druženja smo del dneva namenili tečaju v pripravi brezglutenskih sadnih zavitkov, nekateri pa so se učili pripravljati brezglutenski golaž in polento. Seveda je vse potekalo pod budnimi očmi in navodilih vodij, ki sta svoje kuharske izkušnje prenesla na naše člane. Iz pripravljenih jedi, ki so odlično uspele in so bile okusne, smo si postregli opoldanski obrok. Vsi prisotni so bili nad ponudbo navdušeni, predvsem pa so takšno aktivnost pozdravili novi člani, ki so se naši skupini priključili prvič.

Naše druženje se je nadaljevalo z ogledom in predstavitvijo kulturnih znamenitosti na Šmarni gori. Preostali čas smo namenili izmenjavi izkušenj in klepetu, predvsem o prihodnosti podružnice Ljubljana. Srečanje smo sklenili v popoldanskih urah, ko smo se spustili v dolino. To je bil še en dan v mozaiku podružničnih dogodkov, kateri upamo, da se bodo vrstili tudi v prihodnje ter zadovoljevali člane.

Andrej Košmrlj