Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Tečaj peke brezglutenskega kruha in slaščic

Tečaj je potekal v torek, 15. 9. 2009 ob 16. uri v prostorih samostana v Trnovem, Vodnikova 13, Ilirska Bistrica. Tečaj je vodila ga. Bernarda Klančnik, strokovna učiteljica kuhanja na Srednji gostinski, turistični in lesarski šoli Slovenj Gradec. Tečaja se je udeležilo 20 članov-ic SDC Podružnice za Primorsko, med njimi kar 4 otroci. Na delavnici so se udeleženci seznanili z vrsto zanimivih in uporabnih nasvetov glede priprave brezglutenskega kruha in drugih jedi. Pripravili smo: različne vrste brezglutenskega kruha, pekli kruh s pomočjo kruhomata, zamesili brezglutensko orehovo potico, pripravili pizzo, tortilje, palačinke in kanelone in sadno strnjenko. Pri pripravi jedi smo uporabili moko FINAX (osnovno mešanico) ter drobtine znamke dr. Schar. Vsi udeleženci tečaja so bili z izvedbo tečaja zelo zadovoljni, saj je bil zelo dobro in strokovno organiziran.

Zahvaljujemo se: osebju samostana Sestre Notre Dame, gospe Bernardi Klančnik, Polak& Polak d.n.o. in Matjažu Gruberju.