Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Tabor mladih družin

S finančno pomočjo podjetji Thermana Laško in GGE nam je tudi v letu 2015 uspelo organizirati Tabor mladih družin.

Na 2. TMD smo tako povabili družine, ki imajo otroke s celiakijo mlajše od 8. let in so naši člani. Iz pisarne SDC je bilo tako poslanih preko 120 vabil, prejeli pa smo zelo veliko število prijav tj. kar 50. Zaradi prevelikega števila prijavljenih družin (v lanskem letu »le« 34) vsem družinam nismo mogli omogočiti letovanja v obliki donaciji, smo pa jim ponudili možnost letovanja in sodelovanja na vseh aktivnostih TMD v lastni režiji.

Skupaj se je 2. TMD udeležilo 37 družin oz. 127 oseb.

Za družine na TMD smo pripravili podoben program kot preteklo leto in sicer so poslušali strokovno predavanje Aje Mijatov Kocuvan mag. dietetike na temo »Uravnotežene brezglutenske diete pri otrocih«, prisluhnili so tudi predavanju Simone Ornik na temo »Pravice bolnikov s celiakijo«, udeležili so se kuharske delavnice pod vodstvom Majde Jurše na kateri so pripravljali: rulade, muffine, sirove štručke in palačinke.