Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Strokovno predavanje dr. Orla

Dne 09.11.2015 je imel dr. Rok Orel na Pediatrični kliniki v Ljubljani zanimivo in mestoma tudi iskrivo predavanje z naslovom ˝Življenje brez glutena – bolezen kot modni trend˝. Predstavil je vse tri oblike bolezenskih stanj, ki jih lahko povzroči gluten in sicer: Netoleranca na gluten, alergijo na gluten in celiakijo. Opisal je posledice in razvoj pri vsaki od njih od nastanka naprej. Poleg celiakije se je še posebej dotaknil neceliakalne glutenske občutljivosti. Poudaril pa je tudi vse potencialno škodljive učinke glutena. Po zaključku predavanja je izčrpno in duhovito odgovarjal na zastavljena vprašanja.

Na koncu želimo poudariti, da je dr. Orel predavanje opravil brezplačno, za kar se mu še posebej zahvaljujemo.