Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Sprejem za prostovoljce

V mesecu juniju je predsednik republike Danilo Türk priredil sprejem za prostovoljce ob zaključni prireditvi projekta Prostovoljec leta 2009. Predsednica SDC Podružnice za Primorsko je ob tej priložnosti dobila priznanje v znak zahvale za nesebično in požrtvovalno delo.

V dobrem desetletju, odkar vodi podružnico Slovenskega društva za celiakijo, je na Primorskem postala celiakija veliko bolj prepoznavna in brezglutenska hrana dostopnejša. S spoznanjem, da se kljub celiakiji da živeti in preživeti, pa postaja tudi življenje bolnikov vse bolj kakovostno. S takšno utemeljitvijo je žirija Radia Koper in Primorskih novic utemeljila svoj izbor v akciji Osebnost Primorske in predlagala Damjana Benigar Kaluža kot kandidatko za junijski izbor Osebnost Primorske.

V poletih mesecih so se mladostniki naše podružnice udeležili tabora mladih, otroci so avgust preživeli na rehabilitaciji na Hrvaškem, odrasli pa so se družili na rehabilitaciji za odrasle v Laškem.