Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Šoštanj – prizorišče 13. športnih iger SDC

13. športne igre Slovenskega društva za celiakijo so letos potekale pod okriljem podružnice Celje. V Šoštanj so prispeli člani skoraj vseh podružnic, nekateri organizirano z avtobusi, drugi z lastnimi vozili. Organizatorji so se potrudili in že ob sprejemu smo začutili, da bo vse popolno. Prisotne sta njaprej pozdravila župan mesta Šoštanj Srečko Meh ter predsednica podružnice Celje, Janja Košuta Špegel. Igre so potekale v znamenju usnjarstva, ki je bilo v teh krajih včasih dobro poznano. Ekipa ljubljanske podružnice je sodelovala v igrah, vendar pa tokrat ni bila najbolj uspešna in je prvič v zgodovini športnih iger zasedla zadnje mesto. Tokrat je prehodni pokal zasluženo osvojila ekipa podružnice za Primorsko. Če smo malo vraževerni se lahko za slab uspeh izgovorimo na nesrečno številko 13, katera označuje zaporednost športnih iger. No, nič zato, mi smo bili vseeno veseli, saj se iger udeležujemo z namenom prijetnega druženja z ostalimi člani podružnic, izmenjave izkušenj in spoznavanja ponudnikov brezglutenskih izdelkov, ki jih tudi letos ni manjkalo. Do naslednjih športnih iger, katere organizacija je zaupana naši podružnici, pa lahko rečemo le srečno in že sedaj vljudno vabljeni.