Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Slovensko društvo za celiakijo je aktiven in ponosen član AOECS

Slovensko društvo za celiakijo je aktiven in ponosen član Evropskega združenja društev za celiakijo (AOECS – Association of European Coeliac Societies).

Kot zanimivost izpostavljamo, da je bilo Evropsko združenje društev za celiakijo “ustanovljeno” leta 1988, le dve leti kasneje, torej že leta 1990 pa je član združenja postalo Društvo za celiakijo Maribor, ki se je 1992 preimenovalo v Slovensko društvo za celiakijo. Naše članstvo v AOECS traja tako že 33 let. Več o zgodovini SDC najdete tukaj.

V okviru Slovenskega društva za celiakijo je za mednarodno dejavnost in s tem tudi za delovanje v AOECS, zadolžena Nataša Forstner Holešek, univ.dipl.inž.živ.tehnologije, podpredsednica SDC in predsednica komisije za podeljevanje znaka prečrtan žitni klas.