Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Še zadnje aktivnosti naše podružnice v tem letu

Ker se neizbežno bliža konec leta smo v SDC Podružnici za Koroško v nedeljo 6.12.2009 v Gostišču Aerodrom v Turiški vasi za svoje člane organizirali prednovoletno druženje – klepetalnico. Za popestritev druženja sta poskrbeli s svojim nastopom pevka Sara Kobold in Ana Kuhelnik s svojim plesnim nastopom. Veselo sproščeno vzdušje ob okusnem brezglutenskem kosilu ter sladkanju s slaščicami, ki so jih pripravile naše članice, je namreč izvrstna priložnost za izmenjavo izkušenj ter za spletanje novih poznanstev. Pripravili smo tudi predavanje, ki ga je za nas izpeljala strokovna vodja naše podružnice Ljuba Gangl Žvikart, dr. med. spec. ped., in sicer pod naslovom Celiakija nekaj novosti. Dr. Ljuba Gangl Žvikart je najprej za nas in predvsem za naše nove člane ponovila nekaj osnovnih zakonitosti o bolezni, nato pa je še predstavila nekaj novosti, predvsem glede diagnosticiranja bolezni in uvajanja glutena v prehrano otrok mlajših od enega leta. Člani so se vključili v razpravo in postavili nekaj vprašanj, na katera je tudi pomagal odgovoriti Tomaž Krenčnik, dr. med. specializant ped., član IO SDC.

Prav tako smo za svoje člane organizirali prednovoletno srečanje. Glede na majhnost podružnice se je zbralo zavidljivo število članov s svojimi družinskimi člani. Za naše najmlajše so vzgojiteljice iz Vrtca Slovenj Gradec pripravile lutkovno predstavo VOU, KAKŠEN VOLK. Otroci so se ob spremljanju zgodbe o zajčku, ki je želel postati volk zelo zabavali. Po končani predstavi pa je vse prisotne s svojim prihodom počastil sam Miklavž skupaj s parkljem. Miklavž je med vse prisotne otroke kot tudi odrasle bolnike s celiakijo razdelil humanitarne pakete, v katerih so bili predvsem brezglutenski izdelki (moka, piškoti, itd.).

Ob zaključku smo se posladkali tudi z brezglutensko torto, ki so jo za nas pripravili v slaščičarni Polanšek.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam kakorkoli pomagali (materialno in finančno).