Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

SDC Primorska na Kostelskem

19.11.2023, na lepo nedeljsko jutro, smo se člani primorske podružnice podali na izlet na Kostelsko. Pot nas je vodila skozi Cerknico preko Blok v Suho krajino in skozi Ribnico proti Kostelu. Tam smo si ogledali grad Kostel. Prijazna vodička nam je pokazala notranjost gradu, veliko zanimivosti, predstavila zgodovino tega prekrasnega bisera. Zatem smo se odpravili na ogled Željnskih jam. Dostop dokaj nenavaden, malce zapuščen. Ko pa smo se spustili v jamo, krasni kapniki, velike prostorne dvorane, skratka vredno ogleda.

Po vseh ogledih smo se odpeljali na kosilo v Okrepčevalnico Zvonček. Prijazno osebje, odlična BG hrana, prijeten ambient, dobra družba.

Ko se je zunaj že mračilo, smo se z avtobusom odpeljali proti domu. Preživeli smo prijeten dan, domov smo se vrnili vsak s svojimi občutki in spomini, moji so bili čudoviti!

Boris Bilas, predsednik podružnice SDC za Primorsko

Foto: Boris Bilas