Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

SDC na 35. generalni skupščini AOECS

V Atenah (Grčija) je od 2. do 5. novembra 2023 potekala 35. generalna skupščina Združenje evropskih društev za celiakijo (AOECS – Association of European Coeliac Societies).

Slovensko društvo za celiakijo (SDC) je kot predstavnik Republike Slovenije aktivni član AOECS že vrsto let.

Letošnje generalne skupščine AOECS se je v imenu SDC udeležila Nataša Forstner Holešek, univ. dipl. inž. živilske tehnologije, podpredsednica SDC in vodja Komisije za certificiranje izdelkov brez glutena pri SDC.

V okviru generalne skupščine so med drugim tudi potekale razprave o novih raziskavah glede zdravljenja celiakije, ki se še razvijajo; o metodah za ugotavljanje prisotnosti glutena v fermentiranih in hidroliziranih izdelkih, kot je npr. pivo in tudi o novih materialih, ki se uporabljajo za embalažo izdelkov brez glutena in nadomeščajo plastiko za enkratno uporabo ter lahko v prihodnje povzročajo dodatne skrbi bolnikom s celiakijo.