Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

SDC Koroška s predavanjem in druženjem sklenila aktivnosti v letošnjem letu

Podružnica Slovenskega društva za celiakijo za Koroško je v idiličnem in sveže zasneženem Šentanelu s predavanjem dr. Evgena Benedika ter druženjem ob okusnem kosilu sklenila aktivnosti v 2023. Dogodka se je udeležilo 70 članic in članov SDC, ki so bili tudi bogato obdarjeni.

Priznani strokovnjak dr. Evgen Benedik je zbranim v okviru predavanja z naslovom Kaj imata skupnega celiakija in brezglutenska prehrana? izpostavil pomen in nova dognanja glede uravnotežene prehrane bolnikov s celiakijo, pomembnosti vitamina D ter prehranskih dopolnil.

Predsednik podružnice Matjaž Gruber je povzel opravljeno delo podružnice v letošnjem letu, se zahvalil predsedstvu podružnice za pomoč pri vodenju podružnice ter članom za aktivno sodelovanje v SDC.

Predsednik podružnice je vse zbrane povabil tudi na 20. Zimski športni dan, ki bo 8.2.2024 v Ribnici na Pohorju in ga sedaj že tradicionalno in več kot odlično, za vse člane Slovenskega društva za celiakijo, organizira ravno podružnica SDC za Koroško.