Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Prvi brezglutenski pustni sejem pri nas odlično uspel

Na prvem brezglutenskem pustnem sejmu pri nas, ki se je odvil v petek, 9.2.2024, v Supernovi Kranj, se je predstavilo 9 slovenskih ponudnikov 100% varnih brezglutenskih izdelkov, in sicer: Brezglutenček, Slaščičarna Aurora, LCHF Anja, MALI, Sladki butik Ines, Torras Slovenija, Moja Rolada, Schär (Prema) in Okusbrezskrbi.si.

V okviru sejma so članice in člani podružnice Slovenskega društva za celiakijo za Gorenjsko predstavili SDC in njegove aktivnosti, delili literaturo in gradiva o celiakiji ter ozaveščali mimoidoče o celiakiji. Prav tako se je bilo na stojnici možno tudi včlaniti v društvo, kar je izkoristilo kar nekaj udeležencev, ki so na sejem prišli iz vseh koncev Slovenije.

Sejma se je udeležilo približno 1000 udeležencev in je tako presegel vsa pričakovanja.

Tovrstni dogodek je izjemna priložnost, ne samo, da potešimo naša lačna ustna s 100% varnimi brezglutenskimi izdelki, ampak tudi za ozaveščanje javnosti o celiakiji, pomembnosti njenega odkrivanja ter težavah in izzivih, s katerimi se v vsakdanjem življenju soočajo bolniki s celiakijo.