Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Predavanje o prehranskih dopolnilih – Evgen Benedik

4. 4. 2023 ob 17:30 je imel doc. dr. Evgen Benedik, klinični dietetik predavanje o prehranskih dopolnilih.
Razložil nam je kako ločimo kvalitetna dopolnila od dvomljivih kakovosti. Navedel je tudi nekaj strokovnih internetnih naslovov, kjer se lahko dodatno informiramo. Pomembno je na kakšen način izbiramo in da vemo zakaj potrebujemo prehransko dopolnilo. Poudarek je dal na zdravo in uravnoteženo prehrano. Osvetlil nam je razliko med zdravili, prehranskimi dopolnili, prehranskimi dodatki in prehrano. Tudi zakonodaja je na tem področju različna in dobro jo je poznati. Nekatera prehranska dopolnila in zdravila niso primerna za osebe z avtoimunimi boleznimi. Predlagal je zamenjavo. Tudi navzkrižne reakcije je potrebno poznati. Dobro je da spremljamo spremembe v našem telesu
tudi z laboratorijskimi preiskavami in da se pogovarjamo z osebnim zdravnikom o jemanju prehranskih dopolnil. Določene vitamine in minerale lahko uspešno dobimo z ustrezno prehrano. V današnjem času vsi precej posegamo po prehranskih dopolnilih zato je bilo predavanje zelo koristno predvsem za ljudi z maloabsorbcijo in bolnike z
avtoimunimi obolenji.