Ponosen član AOECS

Slovensko društvo za celiakijo je že od leta 1990 član Evropskega združenja društev za celiakijo (AOECS – Association of European Coeliac Societies). AOECS je krovna organizacija, ki skrbi za enotnost med društvi po Evropi. Pod okriljem organizacije AOECS, tudi Slovensko društvo za celiakijo kot večina ostalih evropskih društev, podeljuje enoten – mednarodno priznan znak “prečrtan žitni klas”.

V Slovenskemu društvu za celiakijo striktno sledimo smernicam AOECS.

Slovensko društvo za celiakijo pa je preko organizacije AOECS povezano tudi z drugimi evropskimi društvi s katerimi tudi aktivno sodeluje. Med leti 2012 in 2014 smo med drugim uspešno izvedli, aktivnostno bogat mednaordni projekt LQ-Celiac v sodelovanju z Madžarskim društvom za celiakijo.

V letih 2017 in 2018 smo sodelovali v projektu CD-Focus, kasneje pa tudi v projektih CD SKILLS.