Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pomurci na svetovnem dnevu zdravja

Na svetovni dan zdravja, v nedeljo 15.04.2012, smo se odpravili v Ižakovce, na otok ljubezni. Prireditev je potekala pod sloganom: Za aktivno in bolj zdravo starost. Glavni organizator tega dogodka je bil Zavod za zdravstveno varstvo Murska Sobota. Seveda prireditev nebi bila tako pestra, če ne bi pomagali soorganizatorji: Zdravstveni dom Gornja Radgona, Zdravstveni dom Lendava, Zdravstveni dom Murska Sobota, Splošna bolnišnica Murska Sobota, Občina Beltinci, Zavod za kulturo in turizem Beltinci, krajevna skupnost Ižakovci, Pomursko društvo za boj proti raku in veliko drugih. Ob pričetku programa sta navzoče pozdravila župan občine Beltinci, dr. Matej Gomboši in direktorica ZZV Murska Sobota, dr. med. Teodora Petraš. Sledila je plesna točka otrok iz vrtca Mlinček iz Ižakovcev, za njimi so nastopili tamburaši in folklorna skupina KUD Beltinci, ki so ustvarili plesno vzdušje. Ob koncu uradnega dela programa smo se še malo razmigali in telovadili z Metko Vlaj – fizioterapevtko iz Splošne bolnišnice Murska Sobota. Na ogled je bila postavljen tudi model debelega črevesja in brezplačna meritev krvnega tlaka. Vse naokrog so bile postavljene stojnice različnih društev, na eni od teh smo bili tudi mi, iz Pomurske podružnice Slovenskega društva za celiakijo. Degustirale so se razne dobrote in prigrizki. Na naši stojnici so bile brezglutenske sladice. Poiskušali smo dobrote, se družili, telovadili in prireditev je v dobri družbi prehitro minila.