Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pohod po Veliki Planini

6. julija ob 7.00 smo se odpravili iz Velenja na pohod po Veliki planini. Najprej smo zavili v Celje, kjer so se nam pridružili še drugi člani društva in pot nadaljevali proti Kamniku in Kamniški Bistrici.

Na nihalko ni bilo potrebno dolgo čakati, zato smo bili kaj kmalu pod vrhom. Do vrha nas je čakalo še 45 minut hoje ali nekaj minut vožnje s sedežnico. Na vrhu smo se razkropili po planini, obiskali pastirje, pogledali v cerkvico, si privoščili kislo mleko in občudovali planinske travnike.

V dolino smo se vrnili ob 14. uri. Pot smo nadaljevali proti Trzinu, kjer smo imeli kosilo v stari gostilni Pr’ Jakov Met. Kuharica je naša članica, bolnica s celiakijo, zato smo bili še toliko bolj brez skrbi glede hrane.

V Celje smo se vrnili okrog 18. ure, s spomini na prijetno preživet poletni dan.