Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pohod na Ursljo goro 16. maja in Menino planino 4. julija

Uršlja gora, 16. maj 2009

V soboto, 16. maja smo skupaj s Podružnico za Koroško obeležili mednarodni dan celiakije s pohodom na Uršljo goro. Ob 6.00 zjutraj smo odpotovali z avtobusom iz Celja proti Koroški. V Velenju se nam je pridružilo še nekaj članov iz naše in Koroške podružnice. Proti osmi uri smo prispeli pred kočo na Naravske Ledine, kjer so se nam pridružili še člani Koroške podružnice. Kmalu smo se povzpeli na vrh Uršlje gore, na višino 1699 metrov, kjer smo se malo okrepčali z malico iz nahrbtnika in spočili. V dolino smo se vrnili okrog ene ure, kjer nas je čakalo kosilo, igranje odbojke in malo zabave. Pohoda se je udeležilo 16 članov društva in 18 družinskih članov.

Menina planina, 4. julija 2009

Pohod na Menino planino smo člani celjske podružnice organizirali 4. julija. Zbralo se nas je 28 pohodnikov, od tega 12 članov društva. Pridružilo se nam je tudi 5 pohodnikov iz koroške podružnice. Pohod se je pričel ob 9. uri v Gornjem gradu, od koder smo se podali na zahteven pohod proti domu na Menini planini. Vodila nas je Lucija Poličnik, domačinka iz Gornjega Grada in izkušena pohodnica. Pot je bila zelo zahtevna, saj smo morali premagati 1000 metrov višinske razlike. Dan je bil precej vroč, zato smo se večkrat ustavili, okrepčali z malico iz nahrbtnika in razgledovali po okoliškem hribovju. Okoli 13. ure smo prispeli do doma, kjer smo bili postreženi z brezglutenskim obrokom. Pohod nazaj v dolino pa nam je preprečila nevihta, s katero je narava pokazala svojo moč. Ker je bila pot razmočena, spolzka in zato tudi nevarna, so se šoferji odpravili v dolino po avtomobile, s katerimi smo se potem vsi pohodniki odpeljali v Gornji grad. Pohod smo končali v zopet sončnem Gornjem gradu z veselim kramljanjem ob kavici.