Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Plesno – gibalna delavnica

5. aprila je na OŠ PIVKA, Kolodvorska 3, v Pivki , od 15h – 16. 30 potekala PLESNO – GIBALNA DELAVNICA, ki jo je vodila Mateja Kaluža, študentka Pedagoške fakultete.

Namenjena je bila otrokom od 4 do 9 leta in staršem. Trajala je dve šolski uri, namenjena je bila glasbi, plesu, gibanju, petju znanih pesmi, sproščeni igri, medsebojnemu druženju in spoznavanju. V odmoru je potekal mini kviz Kaj veš o celiakiji in brezglutenski prehrani.

Po delavnici so starši in otroci izrazili veliko navdušenje nad vsebino delavnice, ki je bila zastavljena zelo pestro, zanimivo in poučno. Pohvalili so zamisel, da otroci preko igre in zabave ponovijo svoje vedenje o celiakiji, brezglutenskih izdelkih, prepovedanih živilih in pomenu stroge brezglutenske prehrane. Poleg tega pa se otroci med seboj spoznajo, družijo med sebi enakimi in jim takšne oblike medsebojne pomoči vsekakor koristijo in pomagajo pri premagovanju vsakodnevnih težav.

Po delavnici je bila v pizzeriji “PRI HERMANCI” degustacija brezglutenskih pic.