Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Planinski pohod na Snežnik

V mesecu juniju smo organizirali dve aktivnosti. 25. junija smo se podali na tradicionalni planinski pohod na Snežnik. Namen teh pohodov je, da vzpodbudimo vsakodnevno aktivnost bolnikov s celiakijo ter okrepimo spoznanje, da se kljub bolezni, seveda s strogo brezglutensko dieto, lahko kvalitetno živi.

Za otroke člane bolnike, kot tudi za otroke, katerih starši imajo celiakijo smo v prvem tednu počitnic organizirali gibalno-plesne delavnice. Potekale so v Glasbeni šoli Ilirska Bistrica in so bile namenjene otrokom starim od 5 -10 let. V celem tednu se je zvrstilo pet delavnic, trajale so dve šolski uri. Namen delavnic je bil poleg razvijanja gibalnih in motoričnih spretnosti tudi druženje in medsebojno spoznavanje otrok. V delavnicah je vsak dan potekal kviz o celiakiji, tako, da so otroci ponovili svoje znanje o bolezni, kaj smejo uživati in česa ne. Delavnice je vodila študentka glasbe in psihologije, ki ima tudi sama celiakijo.