Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Planinski izlet na Snežnik

20. septembra, ob 10h, smo se zbrali pred planinskim domom na Sviščakih, si nadeli nahrbtnike na ramo in jo mahnili proti Snežniku, ki nas je čakal obsijan v jesenskem soncu. Približno dve uri smo hodili po kamnitem kraškem pobočju, občudovali ruševje in paleto čudovitih jesenskih barv. Vmes smo seveda naredili krajši planinski postanek in se okrepčali z brezglutensko malico iz lastnega nahrbtnika. Zaradi okrepčila je bila pot proti do vrhu pravi užitek in korak prav lahkoten. Na vrhu smo bili poplačani s čudovitim razgledom, ki je segal od Kvarnerskega zaliva na eni strani, pa do Julijskih Alp na drugi strani. Čeprav nas je na vrhu malo stresala burja, se nismo dali prestrašiti in smo izvedli pravi »planinski brezglutenski krst« za vse tiste celiakaše, ki so Snežnik osvojili prvič. Zadovoljni in rdečih lic smo se vrnili v dolino oz. na Sviščake, kjer so nas postregli z okusnim brezglutenskim kosilom. Poslovili smo se v želji, da se drugo leto zopet podamo na ta Primorski snežni vrh.