Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Pekli smo pecivo iz brezglutenskega kvašenega testa

Že nekaj časa so imeli člani podružnice Pomurja željo, da pripravimo tečaj peke peciva iz kvašenega brezglutenskega testa, saj jim to dela največ težav. Tako smo se odločili in pripravili tečaj v soboto 10.11.2007 na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Radencih. Bilo nas je 25. Helena Kokol in Alenka Gajšt sta že prej doma preizkusile recepte, katere so potem po skupinah delale tudi tečajnice. Imeli smo šest receptov: posipane kitke, skutino pogačo, kifeljne, sezamovo štruco, sadni kruh in pico. Tudi s pomočjo učitelja kuharstva na omenjeni šoli, so vsi recepti uspeli. Med tečajniki je bilo kar nekaj novih članov, kateri so bili zelo navdušeni in presenečeni nad tem, koliko se razlikuje brezglutensko testo, od testa iz navadne moke. Na tečaju smo se veliko naučili tudi ostali, kateri mislimo, da že vse vemo. Z veseljem ugotavljamo, da vzbujamo interes tudi med strokovnimi delavci v zdravstvenih ustanovah in šolah. Tokrat je tečaj z zanimanjem spremljala tudi učiteljica dietetike na Srednji zdravstveni šoli v Murski Soboti.