Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Paša za oči in usta

26. 11. 2010 smo v Miele centru organizirali letošnji zadnji kuharski tečaj. Prijavljenih je bilo nekaj manj kot 30 tečajnikov, žal pa nam je vsem skupaj prihod otežilo ta dan izredno slabo vreme, saj je močno snežilo. Zaradi tega je bil promet na mestnih in primestnih cestah zelo otežen, kar je prispevalo k odločitvi, da so se posamezniki odločili in prihod v zadnjih trenutkih odpovedali. Vseeno se nas je zbralo dovolj, da smo lahko tečaj izpeljali tako kot si ga je zamislila in pripravila Majda Jurše. Ob pripravljenih receptih so se tečajniki naučili pripravljati različne jedi: gobovo juho, prežganko, krompirjeve hrustavce z majonezno omako, cigansko rižoto, vegetarijansko zaseko, žgance s krompirjem, skutino kmečko potico, čokine, ribji namaz, spekli pa so tudi brezglutenski kruh. Vse jedi so tečajniki primerno dekorirali, naredili smo nekaj posnetkov, nato pa vse jedi še preskusili. Dejansko je bilo vse odlično pripravljeno in lahko rečemo prava paša za oči in usta.

Fotografije so več kot zgovorne, kaj ne? Podobne tečaje bomo ponovili prihodnje leto v spomladanskem času in boste o njih pravočasno obveščeni. Prve prijave pa bomo zbirali že na redni letni skupščini podružnice, ki bo predvidoma 3. februarja 2011.