Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Otroci na kuharskem tečaju

V soboto, 8.10.2011, smo v sodelovanju z zavodom za kulturo in turizem Parnas v Interpretacijskem centru Rob izvedli drugi kuharski tečaj za otroke. Pod vodstvom Suzane so otroci nabirali izkušnje v pripravi brezglutenskega testa za pico, jabolčnega deserta in čokoladnega sladoleda z bananami.

Poleg otrok so se tečaja udeležili tudi njihovi starši, ki so jim pri delu tudi pomagali. Otroci so jedi pripravljali z navdušenjem, ob zaključku tečaja pa je sledila zaslužena malica. Pice z različnimi nadevi so teknile vsem. Tudi sladice so hitro pošle, najbolj pa jim je teknil izvrstni sladoled. Ko smo zaključili s kuharskim tečajem so bili otroci deležni še prikaza izdelave fresk. Pod vodstvom animatorke iz zavoda Parnas je vsak udeleženec preizkusil svojo umetniško žilico in izdelal čisto pravo fresko. Ustvarjanje različnih podob in slik na keramiko je mlade zelo pritegnil, saj je med delom vladala tišina. Zato pa je bilo veliko bolj bučno in veselo ob zaključku izdelave fresk, ko so otroci ponosno pokazali staršem svoje izdelke. Ker so se morale barve na freskah posušiti so se otroci v tem času hitro naučili še deklamacijo o »Celiakiji«, ki jo je že lansko leto napisala Mojca. Srečanje smo zaključili veseli in ponosni, da je za nami še en uspešen dogodek, ki bo otrokom prinesel nova spoznanja o celiakiji in življenju brez glutena.

Andrej Košmrlj