Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Mesec maj – mesec ozaveščanja o celiakiji smo zaključili z Brezglutenskim sejmom v Žalcu

16.5.2024 smo obeležili mednarodni dan celiakije. V mesecu maju smo zato vsa društva za celiakijo v Evropi, ki smo vključena v Evropsko združenje društev za celiakijo (AOECS), še intenzivneje ozaveščala splošno in strokovno javnost o celiakiji ter opozarjala na težave, s katerimi se srečujejo bolniki v posamezni državi.

V mesecu maju smo izvedli številne dogodke po vsej Sloveniji, pri čemer so sodelovale prav vse podružnice Slovenskega društva za celiakijo.

Mesec maj smo zaključili z največjim Brezglutenskim sejmom v Žalcu, ki je potekal v petek, 31.5.2024, od 15. do 20. ure. Kljub spremenljivemu vremenu (od močnega naliva, sonca in spet dežja) je sejem odlično uspel. Žal je pri nekaterih ponudnikih zmanjkalo zalog – prosimo za razumevanje in obljubimo, da se bomo za naslednjič še bolje pripravili.

Hvala vsem za udeležbo.