Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kuharska delavnica v sodelovanju z društvom za celiakijo Hrvatske “Slovenska potica in ostale BG kvašene dobrote” – Zagreb – četrtek, 18.05.2023

Ob mednarodnem dnevu celiakije, ki ga po svetu praznujemo maja, smo se odločili, da organizirramo mednarodno delovno srečanje društev za celiakijo Slovenije in Hrvatske. V četrtek, 18.05.2023 smo bili povabljeni na delovni obisk v Zagreb. Majda Jurše – Predsednica SDC je v Zagrebu pokazala, kako pri nas v Sloveniji pripravimo Slovensko potico in druge specialitete iz kvašenega testa. Udeleženci kuharske delavnice, ki je bila v Zagrebu od 17:00 do 21:00 ure na naslovu, Ulica crvenog Križa 31, Zagreb so bili navdušeni. Preden smo se poslovili smo naredili skupno fotografijo in se dogovorili, da so tovrstna druženja nujna, kajti nas bolnike s celiakijo nikakor ne more omejevati meja in ne pripadnost drugi državi, kajti vsi imamo enake težave. Razen tega, da v sosednji državi Hrvatski država pomaga bolnikom s celiakijo tako, da dobijo moko na recept, pri nas v Sloveniji pa nismo deležni prav nobene pomoči.