Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kuharska delavnica jedi brez glutena, jajc in mleka

V soboto, 11.10.2014, smo v ljubljanski podružnici pripravili kuharsko delavnico, na kateri smo kuhali jedi brez glutena, jajc in mleka, ki jo je vodila gospa Maja Piskernik. Delavnico smo izpeljali v prostorih Viških vrtcev, pridružile so se nam tudi gospe Petra, Martina in Francka.

Naučili smo se pripravljati osnovne jedi kot so kruh, testenine, njoki, krhko testo, iz katerih smo izdelali lazanjo, pečene njoke in jabolčno pito, ter kokosove kroglice in čokoladne ježke. Na koncu sledila degustacija.

Delavnica je bila zelo poučna, saj je bilo prisotnih veliko novih članov, ki so pridobili novo znanje, hkrati pa smo spoznali, kako se da pripraviti jedi ne samo brez glutena, ampak tudi brez mleka in jajc.