Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kuharska delavnica

Dne 15. 4. 2023 smo v Ljubljanski podruznici SDC organizirali kuharski tečaj, ki ga je vodila Majda Jurše. Zbrali smo se v prostorih Viških vrtcev. Tukaj bi se iskreno zahvalila Viškim vrtcem, še posebej Petri Osterman, ki nam 2x letno odstopi prostore kuhinje za organiziranje tečaja brezglutenske prehrane. Najprej nas je nagovoril predsednik podružnice Ljubljana gospod Žarko Slabe, nato je mikrofon podal Petri in nazadnje nas je nagovorila Majda Jurše.  Po nagovoru Majde Jurše smo se odpravili v kuhinjo. Na zacetku smo na željo ene članice zamesili brezglutenski kruh. Nato smo pričeli s tečajem pod naslovom Vlečeno testo. Delali smo jabolčni zavitek, testenine polnjene z mesom, lazanjo, sirov in mesni burek ter struklje. Vsi smo poprijeli za delo eni ribali jabolka, drugi cistili čebulo…. Delali smo kar 4 ure pod nadzorom Majde Jurše in kuharice vrtca Barbare. Ko je bilo vse skuhano in peceno smo rade volje to tudi poskusili in ostanek si razdelili. Vsi smo bili navduseni in se s polnim zelodcem tudi razšli.                                                                    

Zapisala Maja Dimitrijević