Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Kostanjev piknik s kuhanjem brezglutenskega bograča in razstavo kruha

Ker je oktober kostanjev mesec je podružnica Podravje organizirala kostanjev piknik s kuhanjem brezglutenskega bograča in razstavo kruha. Zbrali smo se v soboto, 15.10.2011 ob 12.00 uri na Minigolfu Štrihovec; v naselju občine Šentilj v Slovenskih goricah. Na vabilo se je odzvalo veliko število članov društva. Vreme nam je bilo naklonjeno in vsak je s sabo prinesel še obilico dobre volje. Pripravili smo razstavo brezglutenskega kruha, ki so ga s seboj prinesle naše pridne članice, tako da je vsak izmed nas imel priložnost poskusiti in oceniti najboljšega. Dobili smo zmagovalko za najboljši recept in hkrati najlepši izdelek, go. Bredo Kojc. Na kostanjevem pikniku je bilo poskrbljeno za hrano, kjer smo si lahko postregli z brezglutenskim bogračem, ki ga je pripravil naš spretni kuhar. Druženje smo popestrili z različnimi igrami, med katerimi si je vsak našel nekaj zase, tako otroci kot tudi mladostniki in odrasli. Igrali smo lahko nogomet, odbojko, badminton, minigolf, kegljali ali v ribniku lovili ribe. Okrepili smo se z ogljikovimi hidrati (kostanji) in nazdravili z moštom ter se tako pripravili na zimo. Preživeli smo lep dan v dobri družbi, ob smehu ter na svežem zraku. Nekatere je v popoldanskem času pregnalo hladno vreme, ostali so pa vztrajali do konca. Predsednici podružnice in hkrati naši gostiteljici ge. Andreji Fras smo se lepo zahvalili in odpravili domov z željo, da bi bilo takšnih prijetnih druženj še več.

P.S. Vsem tistim pridnim članicam, ki so spekle in s seboj prinesle brezglutenski kruh, so dobrodošli recepti; v naprej hvala!

Darija Štemberger