Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Izobraževanje o celiakiji za šole

31. marca smo v prostorih Srednje šole za gostinstvo in turizem v Celju pripravili izobraževanje za strokovne delavce šol z naslovom Brezglutenska dieta v teoriji in praksi.
Iz Celjske regije se je udeležilo 31 strokovnih delavk in delavcev iz 14 osnovnih šol in enega vrtca. Dve udeleženki sta bilo novi članici društva, ki sta si želeli obiskati to izobraževanje. Ob 14. uri so udeleženci prisluhnili Romani Stropnik, d.m.s., dietni sestri SB Celje o pripravi brezglutenskih jedilnikov. Ob 15. uri je Breda Kojc, d.m.s. predavala o glutenu v šolski kuhinji. Ob 16.00 sta profesorja Andrej Voh in Cecilija Božnik vodila praktično delo v specializiranih učilnicah na temo brezglutenski prigrizki in namazi. Breda Kojc se je honorarju odpovedala v korist podružnice.