Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Ekskurzija v Ljubljano

8. junija smo člani celjske podružnice odpotovali na ekskurzijo. Ob 9.00 smo se v Ljubljani srečali z vodičko in se sprehodili po mestnem jedru. Ogledali smo si tromostovje, tržnico, stolnico in sepovzpeli z vzpenjačo na Ljubljanski grad.

Ob 12.00 smo se pod Mesarskim mostom vkrcali na ladjico, ki nas je popeljala po Ljubljanici, reki sedmerih imen, do Črne vasi in nazaj. Pridružilo se nam je tudi nekaj članov Podružnice Ljubljana. Na ladjici smo imeli tudi malico. Dve uri vožnje sta kar prehitro minili.

Nato smo se z avtobusom odpeljali v Živalski vrt Ljubljana, kjer so neznansko uživali predvsem otroci. Tam smo se zadržali do 17. ure.

V Galiciji na kmetiji Podpečan, kjer je bila naša naslednja postaja, nas je pričakala prava kmečka pojedina. Ob 21. smo se razšli z lepimi spomini na čudovit dan.