Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Ciabatta brez glutena

Sestavine:

200 ml mleka
300 ml vode
1 jajce
1 žlica soli
3 žlice ocvirkov
2 srednje veliki čebuli
440 g breglutenske moke (Schar B)
100 g brezglutenske temne moke (Brot-Mix Dunkel)
laneno seme po želji
1 zavojček suhega kvasa

Priprava:

Prepražimo ocvirke in čebulo, da čebula rahlo porjavi. Med tem damo v avtomat za peko kruha mleko, vodo, jajce in sol, dodamo še prepražene ocvirke s čebulo. Nazadnje dodamo obe moki h katerima smo primešali laneno seme. Na koncu dodamo še zavojček suhega kvasa. Avtomat nastavimo na program za pečenje brezglutenskega kruha, vendar ne pustimo da se kruh speče do konca, ampak ga pred začetkom pečenja zvrnemo na pekač, katerega smo prej prekrili s “peki papirjem”. Nato ga pečemo v pečici 35 – 40 min na 200 C.