Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

BREZGLUTENSKA KUHARSKA DELAVNICA V LJUBLJANI

Lokacija: Viški vrtci

V soboto, 7. 10. 2023, smo se zbrali na kuharski delavnici, pod vodstvom Maje Piskernik. Delavnica je potekala na Viču v Ljubljani, v kuhinji Viškega vrtca. Udeleženci smo zapolnili vsa prosta mesta na delavnici, saj je bilo zanimanje zanjo veliko.


Pripravljali smo jedi, namenjene predvsem vsem tistim bolnikom s celiakijo, ki imajo še pridruženo sladkorno bolezen. Poudarek pri izbiri sestavin je bil predvsem, kako nadomestiti brezglutensko moko s sestavinami, ki imajo enake lastnosti in ne dvigujejo nivo inzulina v krvi (imajo nizek glikemični indeks). Uporabljali smo laneno moko, kokosovo moko, mandljevo moko, tapiokino moko, indijski tropotec ter nadomestke sladkorja.

Ustvarjali, pekli in poskušali smo brazilske kruhke, beljakovinski kruh, špinačne kroglice, njoke iz sladkega krompirja, mesno zelenjavne polpete, piškote (cookies), jogurtovo pecivo, biskvitno pecivo za torte in vlečeno testo za jabolčne, skutine ali druge zavitke.

Delavnica je bila izredno zanimiva, izdelki pa nadvse okusni.

Zapisala:
Ladislava Ježek Narobe